iDeal kampaania

Sõidueksamite võimalus Valgas võib siiski alles jääda

Maanteeameti peadirektor Priit Sauk kohtus Valgamaa ettevõtjatega ja poliitikutega septembri lõpus. Kuigi ta tookord ameti seisukohti jõuliselt kaitses, jäädi sõidueksamite küsimuses eriarvamusele ning nüüd on amet valmis sammukese tagasi astuma.

FOTO: Arvo Meeks / Valgamaalane

Vastuhakk maanteeameti reformikavale on viinud ameti järeleandmiseni. Plaane muudeti, nii et luuakse küll ühtne eksamikeskus, kuid sõidueksameid hakatakse vastu võtma kõigis maakonnakeskustes.

Tellijale

Pärast suviseid kohtumisi omavalitsuste esindajate ja ettevõtjatega otsustas maanteeamet oma reformikavas sisse viia muudatused. Eestile luuakse ühtne eksamikeskus, mis hakkab järgmisel aastal vastu võtma eksameid maakonnakeskustes, eksamineerijad teevad selleks väljasõite.

Valgas oli kohtumine maanteeameti esindajatega septembri lõpus, kus ameti peadirektor Priit Sauk tutvustas reformikava, mis nägi ette maanteeameti Valga büroo tööaja lühenemise ja riiklike sõidueksamite vastuvõtmise võimaluse kadumise Valgas. Arutelu kujunes üsna sõjakaks, takerdudes ettevõtjate ja omavalitsusjuhtide vastuseisu taha.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles