VASTULAUSE: Enne valimisi tuleb ikka ründavaid sõnavõtte

Kalev Härk

FOTO: Erakogu

Valimiste eel tuleb ikka imelikke ründavaid sõnavõtte. Valga linnavalitsus kontrollib oma territooriumil oma pädevuse piires seaduste täitmist. Valga linnale kuuluvatele maadele pole me peamiselt alkoholi müüvate poodide reklaame lubanud panna. Eramaadel ja Läti Vabariigi territooriumil paiknevad seadusele vastavad reklaamid on pigem eetiliste valikute küsimus.

Urmas Möldre osas tahaksin vastu küsida: miks Alar Nääme ei astunud Tallinna linnaametniku kohalt tagasi kohe, kui prokuratuur esitas süüdistuse omastamises, vaid ootas, kuni 2016. aastal lõplikult jõustus Harju maakohtu süüdimõistev otsus? Urmas Möldre on mulle kinnitanud, et uurimine prokuratuuris on pooleli*. Tema tööpanus ja -tulemused Valga linna arendamisel on märkimisväärsed. Õnneks mõistab õigust Eesti Vabariigis kohus, mitte poliitikud.

* Valgamaalase toimetus sai enne lehe trükkiminekut prokuratuurilt vastuseks, et kõnealune menetlus asub praegu prokuratuuris ning prokurör kogub veel menetlusliigi valimiseks vajalikke andmeid.

Tagasi üles