Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Kaamera hakkas jälgima šaakaleid

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Metsakaamera. Foto on illustreeriv. | FOTO: Arvo Meeks

RMK loodusblogi veebikaamera on nüüdsest üleval Läänemaal Metsküla rannas, kus 2013. aastal saadi esimest korda tõestusmaterjali hariliku šaakali esinemisest Eestis.

Praeguseks on šaakalite arvukus jõudsalt kasvanud ja üha sagedamini on nad hakanud murdma koduloomi. Zooloogi ja loodusfotograafi Tiit Hundi sõnul on veebikaamera asukoha lähistel sel aastal talu loomakarjast murtud 25 lammast ja pooleteise nädala eest lisaks kaks šoti mägiveise vasikat.

«Mõistagi pole tõendeid, et murdjad olid kõigi puhul šaakalid. Siin rajakaamerasse jäänud ilves ja hiljutised üksiku hundi jäljed naaberkülas tekitavad võimalikke oletusi-kahtlusi teistestki murdjaist. Kas šaakalid oleksid võimelised tapma mägiveise vasikat – tõesti ei tea,» rääkis Hunt.

Küll on teada, et kaamera lähistel asub šaakalite magamiskoht ja rannaniidu lambakari on nende söödaplatsil. See tähendab, et šaakalid peaksid õhtul-öösel tulema lääne poolt piki randa otse kaamera suunas. Lootust on, sest juba kaamera paigaldamise õhtul poole kuue paiku kaikus rannal kahe šaakali laul.

Šaakaleid saab jälgida veebiaadressil www.rmk.ee/loodusblogi.

Tagasi üles