Lauakoormaga veok vajus kraavi
Oluliselt täiendatud kl 12.27! Õnnetuse põhjustas ilmselt väsimus

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Põlva vallas vajus veok kraavi.

FOTO: Päästeamet

Esmaspäeval pärast kella 17 vajus Põlva vallas Tartu-Räpina-Värska maantee 40. kilomeetril Säässaare külas lauakoormaga veok kraavi.

"Esialgsetel andmetel jäi haagisega Scania veoki roolis olnud autojuht tukkuma. Autorong sõitis sirgel teelõigul paremale poole teelt välja kraavi ning vajus külili," rääkis Põlva politsei vanemkomissar Toomas Lihtmaa. "Raskeveoki lastiks olnud lauakoorem paiskus õnnetuse tagajärjel teepervele laiali ning selle ümberlaadimisega ning veoki teele tõmbamisega asus tegelema veoki omanikfirma esindaja."

Sündmuskohal töötanud politsei tuvastas, et masina roolis olnud 56aastane mees oli kaine ning juhtimisõigusega. "Mees oli autos üksinda ning õnnetuses ta viga ei saanud. Kuivõrd mees oli unine ja uimane, suunasid politseinikud mehe ühes meedikutega Lõuna-Eesti haiglasse tervisekontrolli, kust pärast terviseseisundi analüüsimist kinnitati, et juht oli raskeveoki rooli istunud väsimusseisundis, mis on ühtviisi ohtlik nii juhile kui ka teistele kaasliiklejatele," rääkis Lihtmaa.

Politsei toonitab, et autorooli tohib istuda üksnes puhanuna, sest unisuse käes vaevlev juht on liikluses endale ja teistele sisuliselt sama ohtlik kui joobes juht. Tema tähelepanuvõime ja reaktsioonikiirus ei ole piisav, et võimalikke ohtusid vältida ning turvaliselt ühest sihtpunktist teise jõuda.

"Antud juhul oli tegu õnneliku õnnetusega, sest otsekui juhita maanteel liikunud täislastis raskeveok võinuks enesega teelt välja tuhisedes kaasa viia nii sohvri kui ka teiste kõrvaliste elud," tõdes politsei vanemkomissar.

Tagasi üles