Jahimehed tänavu ilveseid küttida ei tohi

Ilvesed Elistvere loomapargis.

FOTO: Priit Simson

Eesti jahimehed tänavu ilvest lasta ei tohi, sest populatsiooni arvukus pole keskkonnaagentuuri andmetel tõusnud küttimist lubavale tasemele.

"Ilvest tänavu ei kütita, sest populatsiooni arvukus ei ole taastunud suurkiskjate kaitse- ja ohjamise tegevuskavas soovitavale tasemele, milleks on vähemalt sada poegadega emailvest," ütles teisipäeval keskkonnaagentuuri elusloodusosakonna peaspetsialist Peep Männil. Ta lisas, et eelmise aasta seire järgi oli Eestis 63 poegadega emailvest.

Jahikalendri järgi on ilvese küttimise aeg 1. detsembrist veebruari lõpuni, samas ei saa Eesti jahimehed ilvest lasta juba kolmandat aastat järjest. "Järgmise aasta ilvese jahikvoot sõltub otseselt seire tulemustest," märkis Männil.

Eesti Jahimeeste Seltsi (EJS) tegevjuhi asetäitja Andres Lillemäe ütles esmaspäeval, et ilvese arvukus on Eestis tõusmas, kuid paikkonniti erineva tempoga. "Lõuna-Eestis, kus metskitse arvukus on kõrge, on ka ilvese kohtamine sagedasem, Põhja-Eestis harvem. Jahimeestel on metsa paigutatud väga palju kaameraid ja tõendusmaterjal on olemas," sõnas ta. Seirele viidates ütles Lillemäe, et Eestis peaks praegu elama 400 ilvest.

"Jahimeeste arvates võiks siiski kõrge ilvese arvukusega piirkondades jahti lubada. Ressurssi saab kasutada ja on ka silm peal sellele mis jahimaal toimub. Nagu senine kogemus näitab, on jahimehed ka ilvese arvukuse suhtes eri meelt nagu hundi ja karu puhulgi," sõnas Lillemäe.

Tagasi üles