Luurevõistlusel jätkavad kõik võistkonnad

Admiral Pitka luurevõistluse esimene päev

FOTO: Arvo Meeks / Lõuna-Eesti Postimees

Admiral Pitka luurevõistlusel Valgamaal teisipäeval starti asunud võistkondadest jätkavad neljapäeva pärastlõunase seisuga kõik võistlemist ning esimesed neist peaksid finišisse jõudma reede hommikul.

Kaitseliidu nooremstaabiohvitseri Merle Noriti sõnul on küll mõnes võistkonnas üks liige katkestanud, kuid võistkondlikult pole keegi seni ränka jõuproovi pooleli jätnud. «Kõik jätkavad ja esimesed jõuavad finišisse eeldatavalt reede varahommikul.»

Teisipäeval alustasid luurevõistlust 13 riigi võistkonnad. Valgamaal startisid rajale Eesti, Belgia, Bosnia ja Herzegovina, Itaalia, Kanada, Leedu, Läti, Poola, Prantsusmaa, Rumeenia, Soome, Taani ja USA riigikaitseorganisatsioonide võistkonnad.

Admiral Pitka luurevõistlus on rahvusvaheline sõjalis-sportlik üritus, mis toimub igal aastal erinevas Eesti piirkonnas, et vähendada Eesti võistkondade koduväljaku eelist. Võistluse eesmärk on mõõta reaalsusele võimalikult lähedastes oludes osalejate väljaõppetaset, relvastust/varustust ning kindlasti ka moraali.

Tagasi üles