Inimesed annavad teada ebaseaduslikest riiki sisenemistest

Eestisse tohib praegu siseneda vaid piiripunktide kaudu. Foto on illustratiivne.

FOTO: Arvo Meeks / Lõuna-Eesti Postimees

Esmaspäeval andsid kohalikud Valga inimesed politseile teada neljast piirivahejuhtumist, kus Lätist Eestisse tulla soovinud isikud ei kasutanud piiriületuseks ettenähtud kontrollpunkte, vaid otsisid võimalusi riiki tulekuks eramajade õuede kaudu.

Infole reageerinud politseipatrullid pidasid Valga linnas päeva jooksul kinni neli inimest, kõigile määrati riigipiiri seaduse rikkumise eest 40-eurone rahatrahv.

Seejärel selgitasid politseinikud neile kõigile kahenädalast kodusviibimise kohustust, mille piiriületajad oma allkirjaga ka kinnitasid. Haigustunnuseid piiriületajatel ei olnud ning neil lubati oma viibimispaikadesse suunduda.

Politsei tänab kohalikke inimesi, kes korrakaitsjatele praegusel ajal nii piiriäärsel alal kui ka mujal oma tähelepanekutega suureks abiks on. Lisaks palub politsei kõigil käituda seaduskuulekalt ning arvestada rahva tervise hüvanguks kehtestatud reeglitega, sest mida püüdlikumad praegu ollakse, seda kiiremini see raske aeg mööda läheb ning normaalne elurütm taastub.

Piirikontrolli taaskehtestamise järel saab Eesti-Läti ligi 350-kilomeetrisel maismaapiirilõigul piiri ületada selleks ette nähtud ajutistes piiripunktides: Iklas, Lillis, Muratis ja Valgas. Valgas on seejuures kaks ajutist piiripunkti pluss raudteepiiripunkt. Piiripunktide vahelise ala kaudu on Eestisse sisenemine keelatud.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles