Võru ööjooksu võitsid Rauno Jallai ja Pille Hinn

Madis Perli
, suvereporter
Neljas Võru ööjooks peeti koerailma trotsides.
Neljas Võru ööjooks peeti koerailma trotsides. Foto: Külli Leola / Võrumaa Spordiliit

29. augustil jõudis Võrumaa pikamaajooksusari Võru linna, kus oli kavas neljas ummamuudu liina üüjuusk. Rajal näitasid parimat minekut meestest Rauno Jallai ja naistest Pille Hinn.

Võru keskväljakult suundus kümne kilomeetrisele põhijooksule 186 võistlejat, kes said vihmast ilma trotsides Võru linna avastada. Kaks viie kilomeetrist ringi läbis kõige kiiremini Rauno Jallai Võru Lõunalõvist, kes sai ajaks 32.55,1. Tema klubikaaslane Ivar Ivanov lõpetas veidi üle kahe minuti hiljem. Kolmanda koha sai Joosep Tammemäe Seiklushundi klubist, kellel kogunes kaotust võitjale 2.12,7.

Naiste arvestuses võtsid kolmvõidu Võrumaalt pärit jooksjad. Pille Hinn Sparta spordiklubist võitis ajaga 37.37,1, mis märkis üldarvestuses 12. kohta. Helen Bell jäi Hinnile alla 1.31,7 ja oli teine. Kolmandale poodiumi astmele jõudis SK Prorunner võistkonda esindav Maigi Vaikla, kelle kaotus võitjale kogunes juba üle viie minuti. Põhijooksu lõpetas 185 osalejat.

Lühemal distantsil, kus tuli läbida viis kilomeetrit, oli M14 klassis kiireim Risto Kalju Nõmme kergejõustikuklubist. M12 arvestuses võitis Kert Hüvato Võru Kreutzwaldi koolist. N14 klassis võidutses Elizabeth Ivask Võru spordikoolist ja N12 klassis oli parim Rosibel Marii Kaldvee Võru suusaklubist. Selle raja läbis 125 jooksuhuvilist.

1,1 km pikkusel minijooksul said Eerik Vahtra Võru suusaklubist ja Andorres Veerpalu FC Otepää klubist mõlemad kirja aja 4.08,5, kuid sajandike mängus jäi peale ikkagi esimene. Tüdrukutest oli kiireim Loreen Shisell Ränkel Võru spordikoolist ajaga 4.52,7. Sellel distantsil võttis mõõtu 27 noort.

Järgmine etapp on kavas neljapäeval 10. septembril samuti Võrus, kui joostakse ring ümber Tamula järve.