Ümber Pühajärve jooks meelitas starti üle tuhande jooksuhuvilise

, reporter Otepääl

Laupäevane jooksuüritus Pühajärvel tõi starti 1060 osalejat ja suure hulga võistlejaile kaasaelajaid.

Meeleolukas ja rahvarohke spordipäev Pühajärve puhkekeskuse pargis algas lustliku Lotte lastejooksuga, milles osales 220 väikest jooksusõpra.

Põhistartijate rivi, kes läbis 10,7 kilomeetrit, esireas alustas Vjatšeslav Košelev Sillamäelt, kes oli pärast Mayeri järvejooksu kaht esimest tänavust etappi liidrikohal.

28. Pühajärve jooksu võitis Taivo Püi, talle järgnesid Aleksei Markov ja Vjatšeslav Košelev.

Naistest oli parim Külli Pirksaar, kes üldarvestuses saavutas 62. koha. Teisele kohale naiste arvestuses jooksis ennast Annika Rihma ning kolmanda koha saavutas Liis Johanson. Üldarvestuses olid kaks viimast vastavalt 97. ja 109. kohal.

Kalju Ojaste Oti spordiklubist lõpetas 114. tulemusega. Tartu maratonidel tublilt esinenud Otepää valla harrastussportlane Ain Fjodorov saavutas 136. koha.

Ümber Pühajärve jooksjate pika rivi lõpetasid kepikõndijad.