Lõuna-Eestis hakkavad patrullima Dax ja Dexter

FOTO: Politsei

Nädalavahetusel täienes Lõuna prefektuuri politseipere kahe neljajalgse kolleegi võrra. Vennad Dax ja Dexter said kokku oma uute peremeestega ning alustavad pärast kooliaega tööd vastavalt Saatse kordonis ja Tartu politseijaoskonnas.

FOTO: Politsei

FOTO: Politsei

FOTO: Politsei

Kutsikad on pärit Põhja-Saksamaalt Neubrandenburgi väikelinna Peter Krügeri kennelist, kes kasvatabki spetsiaalselt töökoeri politseile. Sealt liikusid nad Soome ja seejärel juba Eestisse. Kui pärast kooliaega Saatse kordonis tööd alustav Dax paistis kohe silma oma aktiivsuse ja rahmeldamisega, siis Tartu patrullkoeraks pürgiv Dexter oli ootamatult suurest tähelepanust mõnevõrra ehmunud ja puges igaks juhuks oma uue peremehe Ilja Lebedevi rüppe, et lähem tutvus juba kiiremini tehtud saaks.

Nüüd, kui Dexter reisiväsimustest üle on saanud, teeb ta ikka kutsikale omaseid tempe - möllab ja mängib ning on vahvaks seltsiliseks kogu perele. Daxi aktiivsus ja uudishimu ei ole aga vaibunud ka esimestel päevadel uues kodus. Koerajuht Rauno Rammo sõnul on Dax paras rahmeldaja, kel energia ei lõppe.

«Kisab ja teeb lärmi, varastab asju, närib kõike, mis ette satub ja on näidanud ka kaskadöörioskusi, kui autoaknast välja hüppas,» kirjeldas Rauno uue hoolealuse esimesi päevi uues kodus.

«Iseloomu on kutsikal kõvasti, aga see on ainult hea omadus, sest kogu seda aktiivsust saab koolitamisel hästi ära kasutada.» Lisaks uuele teenistuskoerale on Rauno Rammo hoole all ka augustis 9-aastaseks saav teenistuskoer Como. Auväärsest vanusest hoolimata jätkab temagi vähemalt aasta jagu teenistuskoerana.

    Tagasi üles