Infokleebis aitab ennetada alkoholi müüki alaealistele

Jaan Rapp
, tegevtoimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Võrumaal väljatöötatud kleebis. Kontrollaaasta on siiski 1998.
Võrumaal väljatöötatud kleebis. Kontrollaaasta on siiski 1998. Foto: Politsei ja piirivalveamet

Võrumaal töötati välja infokleebised, mis aitavad kauplustes ennetada olukordi, kus noorte vanust rehkendades keegi eksikombel alaealisele alkoholi müüb.

Kleebised jagatakse kõikidele Võrumaa kauplustele, kus müüakse alkoholi. Võru politseijaoskonna politseimajori Anti Paabu sõnul töötavad müüjad igapäevaselt hulga numbritega.

«See on inimlik, et mõnedel juhtudel võivad sellised peast arvutamise maratonid tuua kaasa vigu. Kahetsusväärselt tähendab selline eksitus aga, et alaealisele saab kättesaadavaks alkohol, mis on noorele organismile ohtlik ning suurendab samas ka riski sattuda õnnetusse või näiteks kuriteo ohvriks. Need kleebised on mõeldud selleks, et lihtsaid rehkenduseksimisi vältida,» sõnas Paap.

Tänavused kontrollkäigud Võru kauplustesse ja tanklatesse tõid kaasa mitmete rikkumiste avastamise, kus alaealistele alkoholi müüdi. Muu hulgas märgati osade müüjate pingutust ning tekkinud vigu, kui dokumendi kontrollimisel tuli arvutada inimese vanust.

«Kaalusime koostööpartneritega erinevaid võimalusi alaealistele alkoholimüügi tõkestamise tõhustamiseks ning töötasime välja kleebised. See on abimaterjal müüjatele, et neil oleks kiire ülevaade, kes on täisealine ja kes mitte,» selgitas politseimajor.

Kleebised töötati välja Võru politseijaoskonna, Võru linnavalitsuse ja Võru maavalitsuse koostöös.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles