Uudne masin hakkab viljapuid potti istutama

Tomi Saluveer
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Räpina aianduskool saab tänu uuele masinale nüüd puid müüa ka keset suve. Kevadel müümata jäävad puud saab panna potti ja väljaku peale kasvama. Pildil katsetab uut seadet Räpina aianduskooli aednik Maiken Meensalu.
Räpina aianduskool saab tänu uuele masinale nüüd puid müüa ka keset suve. Kevadel müümata jäävad puud saab panna potti ja väljaku peale kasvama. Pildil katsetab uut seadet Räpina aianduskooli aednik Maiken Meensalu. Foto: Räpina aianduskool

Räpinas katsetati eelmisel nädalal Eestis ainulaadset viljapuude potti istutamise masinat. Aparaadi tellis Räpina aianduskooli õppemajand Põlvamaal Sõreste külas asuvalt metallitööde firmalt Augli Metall.

«Varem olid meil paljasjuursed viljapuud mullas ning kevadel tuli need kindlasti kõik ära müüa. Mis üle jäid, läksid lihtsalt raisku,» rääkis Räpina aianduskooli õppemajandi juht Urmas Roht. «Nüüd viljapuude istutamisaeg pikeneb ning võime neid pakkuda ka keset suve. Kevadel müümata jäävad puud saab panna potti ja väljaku peale kasvama.»

Räpina aianduskooli õppemajandil varem pottipanekumasinat ei olnud, see telliti eritellimusena Kanepi vallas asuvalt metallitöötlemisfirmalt. «Kui puid üldse varem potti panime, tegime seda käsitsi,» lisas Roht. «Nüüd lööme aga masinaga puu potti.»

Tagasi üles