K, 30.11.2022

Kiirabibrigaad kolib ajutiselt Valga haiglast ära

Tiit Loim
, reporter
Kiirabibrigaad kolib ajutiselt Valga haiglast ära
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Valga kiirabi. Foto on illustreeriv.
Valga kiirabi. Foto on illustreeriv. Foto: Tiit Loim

Valga rahva seas on läinud liikuma jutud, et kiirabi kaotatakse haiglast ära ning EMO asemele tuleb hooldekodu. Kiirabibrigaad tõesti uude asukohta kolib, ent seda ajutiselt, kuniks asenduskodus Kurepesa kestab remont.

Kohalik poliitik ja talunik Kaupo Kutsar postitas sotsiaalmeediagruppi «Valga sünnitusosakonna kaitseks» sõnumi, et kiirabi kaotatakse haiglahoonest täielikult ning viiakse maksu- ja tolliameti hoone juurde aadressil Viljandi 23. Kiirabi ruumidesse aga tulevat vanadekodu. Toimetusse helistanud mees aga oli kuulnud, et erakorralise meditsiini osakonna ruumidesse tuleb lausa hullumaja ehk psühhiaatriakliinik.

Valga haigla juhi Margus Ulsti sõnul on tõde sedapuhku moonutada saanud. Ulst ütles, et kuna Valga asenduskodu Kurepesa hoone aadressil Kungla 12 läheb remonti, tuleb sealsed inimesed ehitustööde ajaks välja kolida. Teisi sobivaid pindu peale Valga haigla aga piirilinnast ei leitud. Seetõttu võeti vastu otsus, et asenduskodu tegevus kolitakse remondi ajaks haiglas asuvatesse kiirabiruumidesse ning haigla kiirabibrigaad omakorda kolib aadressile Viljandi 23, kus praegu asub haigla teine kiirabibrigaad, mida haldab ettevõte Eldred Medical.

Asevallavanem Jüri Konrad ütles, et kolimine saab teoks sel suvel ning uude asukohta jääb asenduskodu umbes pooleks aastaks või veidi kauemaks. «Kui maja on remonditud, läheb Kurepesa sinna tagasi,» lisas Margus Ulst.

Valga haiglal on piirilinnas kaks kiirabibrigaadi. Haiglajuhi sõnul hakkavad tulevikus mõlemad paiknema haiglas. «Selleks tuleb siin pind välja ehitada. Koos erakorralise meditsiini osakonna remondiga ehk saab see toimuma.»

EMO ruumidesse aga hooldekodu või muud asutust kolimas ei ole. Ulsti sõnul läheb osakond küll aasta lõpus või järgmisel aastal remonti. Hanget nendele töödele veel välja kuulutatud pole, kuna haigla soovib enne ühele poole saada tervisekeskuse ehitusega. «Kui EMO pindu on vaja remontida, viime EMO tõenäoliselt teisele korrusele,» lausus Ulst.

Märksõnad
Tagasi üles