Valga kiirabi tegi Läti perele varajase jõulukingi

Tiit Loim
, reporter
Copy
Lätlased Andris Apsalons, Liene Bette ja nende poeg Artis poseerivad samas korteris, kus poeg kaks nädalat tagasi ilmale tuli. 
Lätlased Andris Apsalons, Liene Bette ja nende poeg Artis poseerivad samas korteris, kus poeg kaks nädalat tagasi ilmale tuli. Foto: Tiit Loim

Esmaspäeval astus Valga haigla uksest sisse õnnelik läti isa Andris, kes andis haigla kiirabibrigaadile üle tänukingituse. Brigaad oli kiirelt reageerinud, kui Andrise elukaaslane Liene ootamatult korteris lapse ilmale tõi.

Sündmused 24. novembri varajastel öötundidel arenesid kiiresti. Lätlased Andris Apsalons ja Liene Bette elavad peamiselt Valgast umbes 15 kilomeetri kaugusel Ergemes ehk Härgmäel. Mõni päev nädalast ööbivad nad aga perekonnasõprade korteris Valgas Pärna puiesteel. Seal olid nad ka kõnealusel ööl.

Laupäeval kella 20 ajal tundis Liene kõhus kerget valu, aga see ei olnud nii tugev, et takistada magamaminekut. Valu tugevnes südaöö paiku ja naine ärkas. Noorte vanemate kursusel oli Andrise sõnul neile öeldud, et pärast sünnitusvee puhkemist on 12 tundi aega haiglasse jõuda. Laps tuli kodus ilmale aga juba kella 1.25 paiku. Sealjuures on see nende esimene laps, kes reeglina nii kiiresti sündida ei tohiks.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles