GALERII ⟩ Suurde Taevaskotta viib nüüd metallist sild

Lindi lõikasid läbi RMK-Invest OÜ omanik Madis Maiste (vasakult), RMK külastusala juhataja Malle Oras ja Insten Projekt OÜ juht Valeri Volkov. FOTO: Mati Määrits

Keset eelmist turismihooaega suletud ja hiljem lammutatud puitsilla asemel avati Suures Taevaskojas teisipäeval senisega väliselt sarnanev metallsild, mis vähendab matkajate jalavaeva tunduvalt.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Vahetult enne lindi lõikamist tuli sillalt ära ehitaja, RMK-Invest OÜ omanik Madis Maiste, olles teinud pintsliga veel viimaseid värviparandusi. Matkajatest jõudsid esimesena teiselt poolt Ahja jõge Suurde Taevaskotta tallinlased Raido Holm ning Kirsti ja Lenna Talviste. «Sild on igati ilus,» oli nende esmamulje. Viimati käis pere Taevaskojas kolm või neli aastat tagasi.

RMK külastuskorraldusosakonna Lõuna-Eesti piirkonna juhi Tarmo Denksi ütlusel on tegemist esimese täislahendusena projekteeritud metallsillaga lõunapiirkonnas. «Laudist ja käsipuid on lihtne vahetada, aga tähtis on just kandev osa. Rõuge ja Meremäe vanad puust vaatetornid läksid kuue aastaga läbi. Pealegi pole metalli ja puidu hinnavahe enam kuigi suur.»

21.07.2021 26.07.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto